fbpx Skip to main content
search

Provětrávaná fasáda z hliníku a moderní prosklená fasáda – součást moderní architektury

By 18. června 2023Blog

V součastnosti se klade vysoký důraz na moderní a nadčasový vzhled budov. Většina úspěšných investorů chce, aby budova vypadala opravdu moderně i za pár let. Neodmyslitelnou součástí materiálového složení moderních a nadčasových fasád 21. století je ocel, hliník a sklo.

Ocel, hliník a sklo jsou materiály ověřené stoletím a charakterizuje je vysoká odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí, dlouhá životnost a pevnost. Hlavně z těchto důvodů jsou tyto TOP materiály používané pro výrobu designových, bezúdržbových, nadčasových a jedinečných fasád.
Společnost AVG group, a.s. patří mezi nejznámějších domácich výrobců a dodavatelů pro ocelové konstrukce, provětrávané fasády z hliníku, hliníková okna a dveře, fasádní systémy, prosklené interiérové stěny.
Provětrávaná fasáda z hliníku, prosklená fasáda a moderní fasádní systémy od AVG GROUP jsou vyhledávané investory, projektanty, architekty a stavebnými společnostmi pro vysokou kvalitu provedení, nadčasový design a nabízené služby v oblasti technického poradenství a vypracování konstrukčních detailů a výrobně-montážních dokumentací.

AVG GROUP - Provětrávaná fasáda z hliníku a prosklená fasáda je originální řešení pro téměř každou designovou výzvu – „velkou nebo malou“

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda z hliníku AVG

Provětrávaná fasáda z hliníku od AVG v originálním provedení je skutečná kvalita na dlouhý čas. Přesnost provětrávané hliníkové fasády AVG objevíte v detailech. Pravé detaily originálu fasády AVG tvoří přesné rohy, nadpraží, ostění, nároží a propojení fasády na další konstrukce.

Originální provětrávaná hliníková fasáda AVG má jedinečnou dokonalost v detailech a hlavně proto se většina investorů, projektantů rozhodne pro fasádu z kvalitního hliníku. Samozřejmostí společnosti AVG je kvalitně vypracovaná dokumentace technických a konštrukčních detailů, jako i výrobní a montážní dokumentace. Provětrávaná hliníková fasáda AVG je nehořlavá a má třídu reakce na oheň A1.

To znamená, že se jedná o nejlepší a nejbezpečnější typ fasády, která nehoří a nekouří. Nejvyšší požární odolnost v třídě A1 provětrávaných hliníkových fasád AVG chrání život lidí i majetek.

Prosklená fasáda

Moderní prosklená fasáda AVG

V současnosti si už asi neumíme představit moderní objekt nebo budovu, která by neměla prosklenou fasádu.

Moderní prosklená fasáda od výrobce AVG bývá součástí většiny objektů a montovaných ocelových hal, které také vyrábí společnost AVG GROUP.

Pro většinu objektů, budov a montovaných hal je prosklená fasáda dominantním architektonickýcm stvárněním celkového řešení investičního záměru. Jednoduše řečeno – zapomeňte na moderní budovu bez kvalitní prosklené fasády.

Prosklené fasády, hliníková okna a dveře od AVG GROUP- NEJVYŠŠÍ SYSTÉMOVÁ KVALITA OVĚŘENÁ TRADICÍ NAŠÍ VÝROBY pro projektové řešení moderné výstavby.

Hliníková okna a dveře

Hliníková okna a hliníkové dveře AVG

Hliníková okna a dveře z výroby AVG splňují všechny náročné požadavky současné moderní architektury, jako i požadavky pro nejvyšší certifikovanou kvalitu .

Kvalitní hliníková okna a dveře přímo z výroby AVG jsou vysokou estetickou hodnotou každého objektu a vytvářejí celkovou prostorovou atmosféru.

Do hliníkových oken a dveří mohou být přímo ve výrobě AVG nainstalované inteligentní technologie, které zabezpečují komfort ovládání oken a dveří, jako i bezpečnost a monitorování před případným nežádaným a násilným vniknutím do objektu.

Ocelové konstrukce

Ocelové konstrukce AVG

Ocelové konstrukce AVG vyráběné v certifikované výrobě AVG GROUP jsou také součástí moderní investiční výstavby.

Ocelové konstrukce jsou velmi často nosným prvkem např. pro pomocné konstrukční systémy provětrávaných fasád, hliníkových oken a dveří nebo prosklených fasád.
Nejčastěji však ocelové konstrukce tvoří moderní ocelový skelet budovy, objektu nebo ocelové haly. Ocelové stavby AVG patří k nejoblíbenějším systémovým řešením pro různé využití v sektoru kancelářských a obchodních budov, prodejních hal, autosalonů a motosalonů, hal pro obchodní centra. Moderní ocelové konstrukce AVG mohou být také vhodně zapracované do interierového řešení stavby. Ocelové konstrukce společně s moderními fasádami od výrobce AVG GROUP jsou neoddělitelnou součástí moderní výstavby dneška.

Výroba ocelových konstrukcí AVG – certifikovaný výrobní závod

Technická dokumentace

Technická dokumentace a konstrukční detaily od AVG

Úspěch realizace, očekávaný výsledek, bezproblémové dlouhodobé uživatelské vlastnosti a zaručenou životnost je možné dosáhnout poouze tehdy, pokud výrobce, dodavatel a montážní firma vypracuje pro jednotlivé dodávky kvalitní podrobnou technickou dokumentaci a stavební konstrukční detaily.

Pokud součástí dodávky nenípro tak náročné a kvalitní systémy, jako jsou hliníkové provětrávané fasády, hliníková okna a dveře, prosklené fasády, slunolamy a stínící technika, ocelové konstrukce a jiné moderní systémy vypracovaná podrobná technická dokumentace a konstrukční detaily, tak na kvalitu dodávaných řešení, bezproblémové dlouhodobé uživatelské vlastnosti, zaručenou životnost, úspěch realizace a očekávaný výsledek rovnou zapomeňte.

Proč?

Provětrávaná fasáda z hliníku, prosklená fasáda a všechny moderní systémy používané v současnosti při výstavbě z materiálů, kterými jsou ocel, hliník a sklo, jsou vlastní výrobky zpracované na strojních technologiích a obráběcích centrech. Jejichh kvalitn instalace – montáž, zabudování do stavby si vyžaduje vypracovat velmi kvalitní a podrobnou technickou dokumentaci a konstrukční detaily. Nejedná se o čtyři výkresy nebo nějaký detail nakreslený rukou na papír formátu A4. Technickou dokumentaci a konstrukční detaily pro moderní systémy tvoří desítky nebo i stovky výkresů, které vypracují pracovníci technických oddělení. Podle takové dokumentace se výrobky navrhují, vyrábí, napojují na navazující konstrrukce a také montují ve správném technologickém postupu.

Bez takové důležité a skutečně nenahraditelné dokumentace se jedná ve spoustě případů výrobců, samonávrhářů, znalců na všechny stavební dodávky a montážní firmy typu – není žádný problém, už jsme kolkrát dělali – o čistou improvizaci a to od A po Z.

Detail napojení parapetu okna k fasádě

Detail atyky provětrávané fasády z acp

Detail napojení ostění okna

Často ani platící investor neví, co se děje za jeho zády. Spousta různých stavebních společností na úkor zvyšování svého zisku vybírá dodavatele systémů. kteří nesplňují ani základní předpoklady na výrobu a montáž těchto náročných dodávek. Nekvalita, nedodržování technologických postupů a improvizace na sebe nenechají dlouho čekat. Někdy se už v průběhu výstavby zjistí, že je velký problém. Je pravdou, že pro rozpracované řešení a katastrofální výběr dodavatele s improvizovanou montáží už nikomu nezůstává nic jiného, než „rozjetý vlak“ nasměrovat do cílové stanice. Jaký výsledek může očekávat investor a uživatel? Tipnete si?

I proto spousta investorů a uživatelů staveb, objektů, budov důkladně vybírá, případně i společně se stavební firmou, dodavatele moderních systémů. Investoři a uživatelé jsou podrobně informováni o dodávaných řešeních a dodržování všech správných postupů pro dodávané systémy.

Co je to technická dokumentace a konstrukční detaily?

AVG GROUP dodržuje a klade velký důraz na celkový průběh dodávky moderních systémů a to dodržováním správných technologických postupů v celém procesu zakázky. Od správného návrhu řešení, výrobu a odbornou montáž. Na celý proces zákazky jsou vypracovány všechny stupně dokumentace.

Návrhy
AVG

Vypracujeme technickou dokumentaci navrhovaného řešení. Navrhované řešení je možné připomínkovat a může se k němu vyjádřit architekt, projektant, investor, uživatel nebo stavební společnost. Technická dokumentace návrhu se následně upraví podle návrhů a připomínek zúčastněných stran.

Realizační dokumentace
AVG

Vypracujeme soubor technických řešení a stavebních konstrukčních detailů pro odsouhlasení řešení. Realizační dokumentace AVG s technickými, stavebními a konstrukčnímidetaily zaručí, že řešení, výrobky a systémy budou dodávané správně a bez chyb.

Výrobní dokumentace
AVG

Velký důraz je kladený na kvalitní přípravu výroby. Výroba moderních řešení výrobků se realizuje podle výrobní technické dokumentace.

Tato výrobní dokumentace slouži většinou pro potřeby dodavatele - výrobce.

Kvalitní výrobní dokumentace je nezbytná pro kvalitní výrobní proces výrobků správnými technologickými postupy.

Montážní dokumentace
AVG

I kvalitně navržený a vyrobený výrobek může zničit montáž bez montážní dokumentace. Kvalitní odborná montáž je 50% úspěchu na celkovém výsledku. Pokud si myslíte, že to není pravda a že na 50% celkového výsledku se nemůže spolupodílet montáž a instalace výrobků na stavbě, tak se velice mýlíte.
Neodborná montáž bez montážní dokumentace zničí i nejkvalitnější výrobky a moderní fasádní řešení a to navždy. V těchto případech je náprava a oprava velice náročná. Ve většině takových situací není možné sjednat téměř žádnou nápravu a všechny původní očekávání a vlastnosti budou nenávratně pryč.

Montáž
AVG

Je nevyhnutelný základ toho, aby byli dodrženy všechny technologické postupy pro instalaci všech systémů dodávaných společností AVG GROUP.

Montážní dokumentaci AVG tvoří přesné montážní detaily, postupy s přesným výpisem originálního montážního příslušenství.

Podle montážní dokumentace, která je vypracovaná společností AVG GROUP je montovaný každý dílec systému moderních fasádních řešení.

Dvojpodlažní rámová konstrukce administrativní budovy
Dvojloďová příhradová konstrukce výrobní haly

Dodržením všech postupů umí výrobce a dodavatel AVG GROUP zaručit úspěch realizace, očekávaný výsledek, bezproblémové dlouhodobé uživatelské vlastnosti a dlouhou životnost moderních systémových řešení. Jsme jednička na trhu.

NEZAPOMÍNEJTE: VŠECHNO JE O DETAILECH! A proto se raději obraťte na odbornou a ověřenou společnost AVG GROUP se stabilním zázemím a zkušenostmi.