fbpx Skip to main content
search

Moderní fasády z hliníku

By 30. července 2023Blog
administrativní budovy

Moderní fasády z hliníku přináší svým jedinečným řešením budovám, rodinným vilám a residenčním objektům originální a nadčasový design. Provětrávané dasády z hlliníku a 3D fasády AVG od společnosti AVG GROUP se stali součástí mnoha moderních staveb. Provětrávaná fasáda AVG ve vysoké materiálové kvalitě s jedinečným vzhledem garantuje dlhou životnost na mnoho let. Moderní fasáda 100% originál AVG je součástí moderní architektury.

Provětrávané fasády AVG jsou vyrobeny z kvalitníko hliníku, který se stal ověřeným fasádním materiálem 21. století.

Moderní fasády z hliníku? Proč se většina investorů, projektantů a architektů rozhodne pro provětrávané fasády AVG z hliníka?

Moderní fasády z hliníku AVG splňují všechny nejdůležitější požadavky pro provětrávané fasády budov, rodinných vil a domů, jako i residenčních objektů. Hliník přináší do návrhu fasád velmi mnoho klíčových vlastností, pro které se většina architektů a investorů nakonec rozhodne. Pro architekty a investory je velmi důležité, aby vize a nápad zůstali dlouho zachované. Právě toto nabízí fasáda z hliníku.
Provětrávaná fasáda AVG z hliníku s originálníym řešením a jedinečným designem bude svým moderním řešením zdobit objekt několik desítek let. Moderní fasáda AVG 100% originál je vyrobená z nejkvaitnějších hliníkových plechů s různou povrchovou úpravou a tvarovým řešením fasádních hliníkových kazet a panelů.

Hliník se stal v 21. století ověřeným fasádním materiálem., který dokáže dlouhodobě odolávat vnějším vlivům prostředí v podobě chladu, mrazu, vysokých teplot, UV záření, dešťové vodě a nečistotám. Všechyn tyto vlivy vnějšího prostředí dávají fasádám pořádně zabrat, pokud na ně dlouhodobě působí. Z dlouhodobého hlediska životnosti a zachování původních vlastností patří k materiálům s nejkratší životností obklady z plastu, laminátu a cementových desek. Nižší životnost fasádních materiálů se předpokládá také u fasádních materiálů ze dřeva.
Také proto se při výstavbě významných budov, rodinných domů a vil v zahraničí používá jako fasádní materiál hlavně hliník případně jiné trvanlivé kovové materiály. Toto obzvlášť platí pro výškové budovy nebo moderní administrativní centra a residenční výstavbu. Pro investory a architekty je velice důležité, aby provětrávané fasády zachovaly původní vlastnosti desetiletí. Moderní fasády z hliníku krom dlouhé životnosti a odolnosti vůči vlivům vnějšího prostředí chrakterizuje i nízká hmotnost, což je velkou výhodou oproti fasádním obkladům z ocele, laminátu nebo cementových desek.

TERMÁLNÍ IZOLACE

TEPELNÁ IZOLACE

ODOLNOST PŘED POVĚTRNOSTNÍMI VLIVY

DIFUZE VODNÍCH VÝPARŮ

TERMÁLNÍ DEFORMACE

ZVUKOVÁ IZOLACE

Moderní fasáda 100% originál AVG – ORIGINÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO MALÉ A VELKÉ PROJEKTY“

Provětrávaná fasáda AVG – nízká hmotnost systému

Provětrávaná fasáda AVG vyrobená z kvalitního hliníku pro současnou moderní architekturu se kromě vysoké kvality, dlouhé životnosti a vysoké odolnosti vůči vlivům vnějšího prostředí vyznačuje i množstvím technických a konstrukčních výhod. Provětrávané fasády AVG z hliníku mají i nízkou hmotnost. Moderní fasády z hliníku od výrobce fasádních systémov AVG GROUP spolu s nosnou podkonstrukcí systému (roštem) a fasádní hliníkovou kazetou mají hmotnost 7 až 10kg/m2. Díky těmto vlastnostem systému je provětrávaná fasáda AVG z hliníku vhodná pro výškové budovy, protože nezatěžuje nosnou konstrukci budovy svojí hmotností. Kombinované mechanické upevnění závěsným zámkem na fasádní hliníkové kazetě je velice bezpečné, což zaručuje to, že nedojde k nežádoucímu uvolnění fasádního dílce. Moderní fasáda 100% originál AVG z hliníku zabezpečuje i vysokou požární odolnost. Provětrávaná fasáda AVG je certifikovaná pro nejvyšší stupeň požární odolnosti ve třídě A1 (NEHOŘÍ a NEKOUŘÍ).

montážní postup kladení odvětraných fasád

Instalace konzol a aplikace doplňkové hydroizolační fólie

montážní postup kladení odvětraných fasád

Upevnění profilů nosné konstrukce

montážní postup kladení odvětraných fasád

Osazení pohledových prvků - kazet AVG

Provětrávaná fasáda AVG – součást moderní architektury

Moderní fasády AVG – rozměry fasádních kazet a způsob jejicj kladení

Moderní fasády z hliníku AVG, které tvoří fasádní kazety a panely různých rozměrů, forem a tvarů s upevněním na hliníkovou podkonstrukci (rošt) umožňují investorům a architektům vytvořit nadčasové a originální řešení.

Architektům a projektantům umožňuje provětrávaná fasáda AVG z ušlechtilého kovu, jakým je hliník, zrealizovat celou řadu přijemných, inovativních, estetických a spolehlivých řešení pro budovy, rodinné domy, rodinné vily a residenční objekty.

Hliníkové kazety a panely pro provětrávané fasády AVG mohou být vyrobené pro horizontální, vertikální a kombinované fasádní použití. Šířka hliníkových kazet a hliníkových panelů může být od 50mm do 1400/1500mm a délka od 100mm až do 4000mm (na požádání po konzultaci 6000mm). Hloubka kazet a panelů pro standartní řešení je od 20mm do 40mm. Extra hloubka hliníkových kazet může být od 30mm do 350mm.
Velkou výhodou fasádního systému AVG je také to, že fasádní hliníkové kazety a hliníkové panely mohou být vyrobené v nepravidelném tvaru.
Moderní fasáda 100% originál AVG umožňuje realizovat volným řešením zajímavé architektonické návrhy jedinečných, inovatívních a originálních fasád ve vysoké kvalitě a životnosti.

VERTIKÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

odvětrané fasády kladení

HORIZONTÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

odvětrané fasády kladení

KOMBINOVANÝ SYSTÉM KLADENÍ

odvětrané fasády kladení

PROSTOROVÝ SYSTÉM KLADENÍ

odvětrané fasády kladení

KAZETY VYROBENÉ Z HLINÍKOVÉHO KOMPOZITNÍHO MATERIÁLU (ACP) s názvem ACP kazety

ROZMĚRY FASÁDNÍCH HLINÍKOVÝCH KAZET
HORIZONTÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety

ROZMĚRY FASÁDNÍCH HLINÍKOVÝCH KAZET
VERTIKÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety

ROZMĚRY ŠIKMÝCH FASÁDNÝCH HLINÍKOVÝCH KAZET
HORIZONTÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety

ROZMĚRY ŠIKMÝCH FASÁDNÝCH HLINÍKOVÝCH KAZET
VERTIKÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety

KAZETY VYROBENÉ Z HLINÍKOVÉHO PLECHU (AL) s názvem AVG ALU EASY

ROZMĚRY FASÁDNÍCH KAZET AVG ALU EASY
HORIZONTÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety ACP

ROZMĚRY FASÁDNÍCH KAZET AVG ALU EASY
VERTIKÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety ACP

ROZMĚRY ŠIKMÝCH FASÁDNÍCH KAZET AVG ALU EASY HORIZONTÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety ACP

ROZMĚRY ŠIKMÝCH FASÁDNÍCH KAZET AVG ALU EASY VERTIKÁLNÍ SYSTÉM KLADENÍ

hliníkové kazety ACP

Hliníková fasáda AVG – dokonalé řešní pro vyjímečné projekty

3D fasády AVG z hliníku – „buďte vyjímeční, inovativní a trendy“

3D fasády AVG z hliníku nabízejí pro všechny projekty absolutní jedinečnost vyjimečného řešenia. AVG GROUP může vyrobit z kavlitního hliníku inovativní a nadčasovou fasádu, která bude trvalá a originální desítky let.

Moderní 3D fasády AVG ve vysoké kvalitě z certifikované výroby nabízí projektům budov, jedinečných rodinných vil a residenčných objektů nezaměnitelný design.

Moderní fasáda 100% originál AVG 3D je pro svou originalitu s kvalitním materiálovým provedením řešením, které odevzdá budově výjímečnou krásu spojenou technickou dokonalostí systému AVG GROUP.

Provětrávaná fasáda AVG – 100% DOKONALÉ A JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ

Provětrávaná fasáda AVG z hliníku s konstrukční přesností v detailech

Moderní fasády z hliníku v systému AVG a jejich vysokou kvalitu objevíte také v detailech. Provětrávaná fasáda AVG má konstrukční přesnost vysoké kvality v rozích, nadpražích, ostěních, nárožích jako i propojeních fasády na další navazující konstrukce.
Konstrukční přesnost fasádních dílů z hliníku vytvoří dokonalost, jedinečnost, vysokou kvalitu s dlouhou životností.

Žádné jiné fasády nemají takovou konstrukční přesnost v detailech jako moderní fasády z hliníku.

Pro všechny tyto důležité charakterové vlastnosti se většina úspěšných a známých architektů, projektantů a investorů rozhodne pro moderní fasádu z hliníku.

Provětrávaná fasáda AVG ALU EASY – MAXIMÁLNÍ BEZPEČNOST S POŽÁRNÍ ODOLNOSTÍ V NEJVYŠÍ TŘÍDĚ A1

Požární odolnost fasád

V současnosti jsou kladené vysoké požadavky na požární odolnost fasád. Je to hlavně z důvodu, že při požárech, které se přenesli na fasády budov, znemožnili hasičským zásahovým jednotkám evakuaci lidí. Takové události měli tragické důsledky.

I proto jsou kladené vysoké nároky na požární bezpečnost provozu budov. Právní a bezpečnostní požadavky jsou definovány v zákonech, normách, předpisech, které jsou v souladu národních a evropských nařízení. Obzvlášť je potřeba problematice požární bezpečnosti zvýšenou pozornost věnovat budovám a objektům s využitím pro administrativní a kancelářské účely, obchodní provozy a prodejny, obchodní centra, sportovní haly a tělocvičny, bytové domy, residenční budovy, všechny vícepodlažní objekty a výškové budovy.

Velkou míru právní zodpovědnosti na sebe přebírají architekti a projektanti, kteří zodpovídají za výběr systémů a materiálové složení. V případě požáru a tragických událostí jsou policií, požárními experty, znalci vyšetřovány příčiny požáru. Následně se podrobí expertíze a znalecky zkoumají použité stavební materiály, které mohli výrazně přispět k šíření ohně a tragickým událostem.

Projektanti a architekti nesou právní zodpovědnost za materiálový výběr, který bude použitý a zabudovaný do staveb. Proto je jejich základní povinnost důkladně zkoumat požární charakteristiky a požární klasifikaci před tím, než je tento materiál, zabudovat do stavby. Často se stává, že projektanti a architekti navrhují materiálové skladby a složení bez toho, aby podrobně zkoumali požární klasifikace materiálů.

Často jsou v projektových dokumentacích navržené materiálové skladby, které nesplňují požadovanou požární odolnost a požární klasifikaci s odkazem na projekt požární bezpečnosti stavby. Projekt požární bezpečnosti stavby stanovuje minimální požadované hodnoty, které jsou v mnoha případech nerspektované v samotných projektových dokumentacích. Takto vzniká nesoulad mezi projektem požární ochrany a projektovou dokumentací stavby.

Jako příklad takové velké tragédie je možné uvést požár londýnského bytového domu. Tento požár skončil obrovskou tragédií – ztrátou až 72. lidských životů, které zabil oheň a kouř. Fasádní obklad londýnskeho bytového domu podle návrhu nesplňoval dostatečné požární kritéria. Právě extrémní šíření požáru bylo příčinou nevhodného a nesprávného materiálového složení odvětrané fasády. Smrtelné plameny se enormně rozšířily po fasádě londýnskeho bytového domu za neskutečně krátký čas – některé zdroje hovoří o 11 až 15 minutách.

V případě takových požárů, kde se přenáší plamen a kouř po vnější části fasády objektu je prakticky nemožný nebo velmi omezený zásah hasičských záchranných jednotek a dalších záchranných složek, jejichž úlohou je zabezpečit evakuaci lidí a záchranu lidských životů, jako i samotné hašení požáru. Všechny tyto situace jsou vysoce rizikové i pro lidi ze záchranných složek, kteří se na takovém nebezpečném zásahu podílejí.

FASÁDA AVG ALU EASY – NEHOŘÍ A NEKOUŘÍ | MĚJTE POCIT BEZPEČÍ A NERISKUJTE

Provětrávaná fasáda AVG z hliníku s nejvyší požární odolností A1

Fasádní obklad z hliníku, fasádní obkladové kazety a dílce AVG ALU EASY mají požární odolnost A1. Požární odolnost provětrávané fasády a fasádních kazet AVG ALU EASY z kvalitního hliníku dosahuje nejvyší stupeň a klasifikaci v třídě A1, která je ověřená požárními zkouškami v certifikované zkušebně oprávněnými osobami.

Požární klasifikace fasádních hliníkových kazetových dílců AVG ALU EASY se zařazením do nejvyší třídy požární klasifikace A1 je charakterizovaná základními vlastnostmi pro tuto třídu. Základní vlastnosti hliníkových fasádních kazet AVG v nejvyší třídě požární klasifikace A1 jsou nehořlavost a nekouřivost.

Požární odolnost pro fasádní hliníkové obklady AVG ALU EASY v třídě klasifikace A1 zabezpečuje to, že fasádní dílce nebudou šířit požár po fasádě objektu. Toto je jeden z hlavních problémů, kde ve většině případů dochází k přenosu požáru zevnitř objektu na vnější fasádu. Pokud fasádní materiál nemá dostatečnou požární odolnost, stává se tento fasádní materiál doslova palivem pro rychle se šířící požár, který prakticky znemožňuje záchranným složkám zabezpečit včasnou evakuaci osob z hořící budovy. Dalším vážným problémem býva šířící se štiplavý kouř z hořících stavebních materiálů, který je jedovatý a bývá smrtelným zabijákem.

Velkou výhodou fasádních hliníkových obkladových kazet a dílců AVG ALU EASY v třídě požární odolnosti A1 je, že nehoří a nekouří. Těmito vlastnostmi jsou bezpečné pro všechny typy stavebních objektů, kterými mohou být administrativní a kancelářské budovy, obchodní provozovny a prodejny, obchodní centra, sportovní haly a tělocvičny, bytové domy, residenční budovy, všechny vícepodlažní objekty a výškové budovy.

Je potřeba mít na zřeteli vysokou míru zodpovědnosti v případě tragických následků při takových událostech, jakými může být požár. A proto i s odkazem na vysokou míru právní zodpovědnosti a rizik je nevyhnutelné navrhovat také řešení, která jsou bezpečná pro ochranu lidských životů a majetku.

Provětrávaná fasáda AVG – VYTVOŘTE PESTROBAREVNOU FASÁDU BEZ LIMITŮ

Barevné úpravy provětrávaných fasád AVG

Moderní fasády z hliníku AVG ALU EASY nabízejí širokou a pestrou škálu barevných variací povrchových úprav. Tato možnost barevné povrchové úpravy kvalitních hliníkových provětrávaných fasád AVG umožňuje realizovat investorům, architektům a projektantům zajímavé barevné kombinace. Moderní fasáda 100% originál AVG nabízí barevné řešení pro jeden barevný odstín podle stupnice RAL množství už od 5m2.

Případně je možné na extra požádání vyrobit hliníkové fasády AVG ALU EASY v povrchové úpravě různých speciálních metalických barvách, strukturálních barvách, spektrálních barvách nebo NANO povrchových úpravách. Barvy pro hliníkové fasády nabízejí inspirativní řešení pro každou výzvu – „malou nebo velkou“.

Odvětrané fasády AVG z hliníku s možnostmi volby pestré barevné škály už od 5m2 a s volitelnými rozměry fasádních kazet a panelů (šířka x výška x hloubka x rovnoměrnost) dovolují vytvořit jedinečnou, originální a nadčasovou hliníkovou fasádu ve vysoké kvalitě.

Pro naše hliníkové fasády AVG nabízíme i speciální povrchové úpravy v různých jedinečných metalických barvách, strukturálních barvách, spektrálních barvách nebo NANO povrchových úpravách.

Dřevodekor
Metalické barvy
Anodizované barvy
Texturované barvy
Barevné duální tóny
Perlové barvy

Moderní fasáda 100% originál AVG a její výhody

odvetraná priestorová fasáda

Kazetové fasády, panely a příslušenství jsou vyrobené z kvalitního hliníku

hliník na výrobu fasády

Hliník je fasádním materiálem 21. století

prevetravana fasada

Jedinečnost a originalita, dlouhá životnost a vysoká kvalita

vzorkovnik povrchova uprava

Povrchová úprava hliníkových fasád v nejvyšší kvalitě

hliníkové kazety ACP

Rozměry fasádních kazet jsou volitelné (šířka x délka x hloubka x tvar)

odvetrané hliníkové fasády

Výroba fasádních kazet také s nepravidelným rozměrem

odvetrana_fasada-1

Nízká hmotnost a vysoká pevnost hliníkových fasád

Barevná provedení i pro malá množství

Požární odolnost hliníkové fasády AVG ALU EASY ve třídě A1 (NEHOŘÍ a NEKOUŘÍ)

detail odvetranej fasady

Přesné detaily hliníkové fasády (přesné rohy, nároží přesné rohy, ostění, nadpraží, nároží a propojení fasády na jiné konstrukce)

Technický detail napojenia

Vypracování kompletní technické, konstrukční a výrobní dokumentace

Odborná montáž

KDO JSME?

AVG GROUP je známým výrobcem moderních multifunkčních ocelových hal, montovaných budov a fasádních systémů. Ocelové haly, montované haly AVG a moderní fasádní systémy (hliníková okna, hliníkové dveře, protipožární okna a dveře, prosklené fasády, hliníkové slunolami, designové profily) vyrábíme v certifikovaném závodě AVG.

Ocelová montovaná hala AVG, haly na míru, ocelové konstrukce (výroba ocelových konstrukcí, ocelové vazníky, příhradové vazníky) a fasádní systémy jsou ověřené tradicí výroby a dodávkami pro zákazníky na Slovensku, Česku, Rakousku, Polsku, Německu a Francii. AVG GROUP nabízí kvalitní řešení a služby, certifikovanou výrobu, záruční i pozáruční servis

NEZAPOMÍNEJTE: VŠECHNO JE O DETAILECH! A proto se raději obraťte na odbornou a ověřenou společnost AVG GROUP se stabilním zázemím a zkušenostmi.

its very easy