fbpx Skip to main content
search

Ocelová hala na míru

By 19. ledna 2023Blog
Ocelová hala

Ocelová hala na míru - JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT?
VÝSTAVBA OCELOVÉ HALY - PORADÍME VÁM...!

Při investici do ocelové haly je prvořadým kritériem účel a využití haly. Je velmi důležité už při prvotní myšlence o takové významné investici do haly na míru, přemýšet několik let do předu. V dnešním rychle se měnícím prostředí nemůže nikdo vědět, jak bude byznys vypadat například za 10 let.

Také z těchto důvodů je proto potřeba novou ocelovou halu na míru navrhnout a projektovat tak, aby zohledňovala požadavky pro budoucí rozvoj a využití. Například je důležité při tvorbě projektové dokumentace montované haly uvažovat o možné budoucí dostavbě haly. Je vhodné přizpůsobit a navrhnout montovanou halu tak, aby v budoucnosti nebyl problém dostavby k montované hale a třeba uvažovat i nad případnou změnou účelu budoucího využití haly.

Velice důležité je vybrat správný konstrukční systém ocelové montované haly na míru. Na trhu jsou dostupné různé konštrukční systémy hal. Některé nabízí i dodavatelé ze zahraničí. Je však potřeba uvést, že ne všechny můžeme považovat za dobré řešení nebo takové, které by nemuselo udělat investorovi „vrásky na čele“, pokud se takováto zahraniční společnost rozhodne u nás svoje podnikání později ukončit.

Některé systémy těchto hal jsou vyrobeny pouze z ohýbaných plechů, kterých tloušťka dosahuje v průměru pouze 3-4mm. Následná investiční hodnota těchto „levných plechových hal“ je výrazně nižší oproti „ocelové hale vyrobené z poctivých profilů“. Zároveň, podle zkušeností zákazníků většina těchto „speciálních plechových hal“ má svoje omezení.

Případná změna využití hal nebo budoucí dostavba, případně umístění nějaké technologie do haly, kde bude potřeba využít její statickou pevnost konstrukce haly, může být vážný problém. Takže takováto hala se může stát v budoucnosti více problematická pro případné požadavky na změnu.

I z těchto důvodů dnes investoři vyhledávají kvalitní domácí dodavatele montovaných hal na míru, kteří dlouhodobě působí na našem trhu, s vlastními zaměstnanci, obchodním a technickým oddělením, vlastní výrobou a vlastními montážníky. Tyto společnosti dokáží pro klienty zajistit velice kvalitní služby a výrobky, jako je servis a údržba objektů po dlouhé roky.

Některá řešení, které vypadají levně a výhodně se mohou stát v budoucnosti zdrojem problémů. Pokud investujete do výstavby ocelové haly, rozhodněte se správně a nerozhodujte se pouze na základě ceny. Většinou není cenový rozdíl vzhledem na celkový objem investice a životnosti montované haly zásadní. Později by vás takové rozhodnutí mohlo mrzet.

Většinou platí „důvěřuj, ale prověřuj“ Je lepší poradit a obrátit se na zkušeného odborníka a společnost, která vyrábí ocelové haly na míru u nás a nabízí dobré služby a příslušenství, než společnosti typu „ONE MAN SHOW“.

Ocelová hala – Doporučení je vždy před plánovaním investice a před samotným návrhem ocelové haly probrat investiční záměr s dodavatelem a výrobcem halových objektů, který má mnoho zkušeností z vlastních realizací.

Poradenství a konzultace před samotným projektováním ocelových montovaných hal a objektů využívají o projekční a architektonické kanceláře, aby společně připravili nejlepší řešení pro investiční záměr.

ocelová konstrukce ROLTA AXONOMETRIA s logem
Moderní administrativní budova
Zastavěná plocha: 600m2
Statický návrh – rámová konstrukce
ocelová hala BIDFOOD AXONOMETRIA s logem
Hala s admiministrativní částí
Zastavěná plocha: 6800m2
Statický návrh | Hala – příhradová střešní konstrukce
Administrativní budova – rámová konstrukce
Ocelová hala – rámová konstrukce
Hala s opláštením s hliníkovými okny a dveřmi
Hala s vestavěnou administrativní částí
Moderní administrativní objekt
Hala s administrativní budovou

Poradenství - návrh - výroba - vlastní montáž!

logo AVG