fbpx Skip to main content
search

Odvětraná fasáda 3D AVG v prostorovém provedení | 3D fasáda AVG z kvalitního hliníku

By 21. března 202322 března, 2023Blog
odvětraná fasáda

Odvětraná fasáda AVG v prostorovém provedení3D nebo preovětrávaná fasáda je pro svoji originalitu a jedinečnost žádaným řešením pro různé objekty.

Odvětraná fasáda AVG v prostorovém provedení pro rodinné vily, administrativní budovy, obchodní haly, obchodní centra odevzdá majitelovi nehnutelnosti skutečne atraktivní vzhled na velmi dlouho dobu. Široké možnosti použití „originálních odvětraných fasád AVG“ v moderní architektuře se vyznačují vysokou estetickou hodnotou a kvalitou zpracování.

Odvětraná fasáda AVG je vyrobená z kvalitního hliníku

Výroba odvětraných fasád AVG v prostorovém provedení 3D z kvalitních hliníkových materiálů je základním předpokladem pro kvalitní řešení a dodávku. Odvětrané fasády AVG v originálním provedení vyrábíme v našem vlastním výrobním závodě z vysocekvalitních certifikovaných hliníkových plechů různých slitin. Hliník je materiálem 21. století hlavně pro svoje vynikající vlastnosti. Hliník charakterizuje hlavně dlouhá životnost, vysoká odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí, pevnost a nízká hmotnost.

Odvětraná fasáda AVG v prostorovém provedení – „originální řešení pro téměř každou designovou výzvu, velkou nebo malou“

Skutočnú kvalitu „originální odvětrané prostorové fasády AVG“ z vysocekvalitního hliníkuobjevíte v detailech. Detaily odvětrané fasády AVG z hliníku tvoří přesné rohy, nároží, nadpraží, ostění, stejně jako napojení hliníkové fasády na další navazující konstrukce. Žádná moderní fasáda z jiných materiálů není ta dokonalá v detailech rohů, nároží, ostění, atyk a pod. jako je to při odvětraných fasádách AVG z kvalitního hliníku.

Odvětraná fasáda AVG s požární odolností A1 | Požární fasády - třída reakce na oheň A1

Požární odolnost odvětraných fasád musí splňovat přísné podmínky a kritéria požárně-bezpečnostních požadavků,které jsou stanoveny zákony, vyhláškami a normami. Odvětrané fasády AVG vyrobené z hliníku v naší výrobě jsou certifikované a zařazené do nejvyššího stupně požární odolnosti označovaného třídou A1.

Odvětrané fasády AVG s požární odolností A1splňují bezpečnostní a technické požadavky v tom, že případný požár se až do příjezdu hasičů nebude dále šířit. Vysokým kritériem na takovou bezpečnost je ochrana lidského života. Na rozsah a rychlost šíření požáru mají největší vliv použité zabudované materiály.

Za výběr navržených a zabudovaných materiálů do stavby zodpovídá vždy projektant stavby a proto si musí vždy důkladně ověřit, jestli fasádní obklady splňují požární odolnost A1 nebo jiný stupeň zařazení. Požární fasády – třída reakce A1 – splňují nejvyšší stupeň ochrany budov, objektů a domů před šířením požáru a ohně. V případě požáru objektu z vnější fasády jsou následky požáru katastrofické a tragické. Smrtelným zabijákem nebývá vždy oheň, ale spíše štiplavý a silný jedovatý kouř z fasádních materiálů. Požární fasáda AVG ALU EASY – třída reakce A1 na oheň, nehoří a nekouří. Tuto vlastnost má požární provětrávaná fasáda AVG ALU EASY pro svoje materiálové složení.

Požární odolnost A1

Hliníkové kazetové fasády systému AVG ALU EASY v závislosti na jejich chování z hlediska reakce na oheň jsou klasifikované třídou A1.

Klasifikace je vykonaná v souladu s článkem 11.8 STN EN 13501 – 1 + A1: 2010.

odvětrané fasády požární odolnost

Kvalitní služby pro odvětrané fasády AVG

Naše společnost AVG group, a.s. nabízí kvalitní služby pro všechny architekty, projektanty, stavební společnosti, zákazníky v oblasti poradenství a konzultací pro výběr řešení odvětraných fasád. Vypracujeme návrh řešení, projekt pro odvětrané fasády, statické výpočty, technickou a dílenskou dokumentaci (výrobní dokumentaci), technické a konstrukční detaily, které jsou nevyhnutelné a potřebné ke správnému návrhu odvětrané hliníkové prostorové fasády.

Montáž odvětrané prostorové fasády AVG

Montáž odvětrané fasády z kvalitních hliníkových materiálů provedeme zkušenými montážními pracovníky naší společnosti AVG group, a.s. Montáž odvětrané fasády AVG je v souladu přesného technologického postupu a to podle dopředu vypracované montážní dokumentace a konstrukčních detailů. Kvalitní a odborná montáž bude zárukou, že odvětraná fasáda bude skutečně hodnotná a originální a bude splňovat všechny očekávání a vlastnosti.

montážní postup kladení odvětraných fasád

Upevnění profilů nosné konstrukce

montážní postup kladení odvětraných fasád

Osazení pohledových prvků – kazet AVG

Atyka k navržené prostorové fasádě

Roh k navržené prostorové fasádě

NEZAPOMÍNEJTE: VŠECHNO JE O DETAILECH!

A proto se raději obraťte na odborné a osvědčené společnosti se stabilním zázemím a zkušenostmi a raději nezkoušejte „ušetřit na úkor kvality“ „oni to vyrobí a i namontujú, vždyť už takové dělali“. Nestabilní montážní party a firmy bez technologického vybavení nejsou dobrým rozhodnutím. Odvětrávané fasády z hliníku jsou vlastně strojně vyrobené a opracované dílce, přesně podle technologických výrobních výkresů. Montáž a instalace vyžaduje další přesné výkresy a vypracované technické konstrukční detaily.

Nesprávný výběr výrobce a dodavatele může dopadnout velkým nezdarem i přes kvalitu použitých hliníkových materiálů.

V takovém případě je náprava a oprava velice náročná a nákladná. Ve většině takových situací už není možné odvětranou fasádu opravit a všechny původní vlastnosti a očekávání budou nenávratně pryč.